Kruszwica - Mysia Wieża, Jezioro Gopło

525 KM 1 dni Tobiasz Kukieła (Jednoślad)

Głównym celem naszej wyprawy jest Kruszwica. Odwiedzimy tutaj Mysią Wieżę oraz jezioro Gopło. Rejon ten jest bardzo bogaty w jeziora, więc chcąc zostać dłużej w tym rejonie na pewno nie będziesz się nudzić.

1. Warszawa

Startujemy z Warszawy. Początek naszej trasy możemy poprowadzić na dwa sposoby: szybki i wolny. Szybką trasę możemy wybrać z Warszawy do miejscowości Wiskitki trasą A2 lub wolniejszą, ale bardziej malowniczą z Warszawy przez Nowy Dwór Mazowiecki aż do Wyszogrodu trasą 62. Następnie wskakujemy na drogę 575. Oba szklaki łączy jedno: spotykamy się w miejscowości Sanniki. Skąd udajemy się przez Gostynin do Kujawsko-Gostyńskiego Parku Entnografinczego w Miejscowości Kłóbka.

2. Kłóbka

Kujawsko -Gostyński Park Entnograficzny to nic innego jak skansen, w którym można zobaczyć naprawdę niesamowite rzeczy, budynki i naprawdę sporo dowiedzieć się o historii tego miejsca. To co ważne, to fakt, że motocykliści są traktowani tam z otwartymi rękami i jest gdzie np. zostawić kask czy kurtkę podczas zwiedzania. Samo zwiedzanie może zająć nawet 3 godziny. Nie warto się w tym miejscu spieszyć i na pewno warto skorzystać z wiedzy przewodnika.

3. Kruszwica

Po zwiedzaniu ruszamy dalej. Tym razem naszym celem będzie Mysia Wieża w Kruszwicy. Aby tam dojechać najpierw kierujemy się do Wilkowic, wskakujemy na drogę krajową 265 do Brześcia Kujawskiego, a stamtąd na trasę 62 do Jarantowic przez Radziejów do miejscowości Chełmiczki, tam odbijamy prosto do Kruszwicy. Mysia wieża znajduje się nad jeziorem Gopło przy ulicy Podzamcze.

4. Jezioro Gopło, Kruszwica

Krótki spacer krętymi schodami na górę zakończy się wspaniałym widokiem na okolicę oraz jezioro Gopło. Jeśli planujesz weekendową wycieczkę, to w okolicy bez większego problemu znajdziesz nocleg. W grę wchodzi agroturystyka, hotele oraz pola namiotowe. W sezonie nie ma z tym większego problemu. W sezonie warto spędzić dłuższą chwilę nad przepięknym jeziorem Gopło. Rejon ten jest bardzo bogaty w jeziora, więc chcąc zostać dłużej w tym rejonie na pewno nie będziesz się nudzić. Na nudę nie będziesz również narzekać jeżdżąc po okolicy. Piękne widoki oraz dosyć kręte drogi zachęcają do spędzania czasu na motocyklu.

5. Warszawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarz

Dziękujemy!

Komentarz został przesłany do weryfikacji

Powrót

Zobacz inne wycieczki.

Biebrzański Park Narodowy – bagna, łosie i Carska Szosa

164 KM 1 dni Motowycieczki

Trasa: od Białegostoku do Augustowa. Długość: ok. 190 km. Czas: ok 3 godzin (+ zwiedzanie) Podlasie to teren znany z niesamowitej przyrody i na tym głównie warto się tu skupić. A jeśli natura, to Biebrzański Park Narodowy, czyli jedna z największych ostoi dzikiej fauny i flory w całej Europie. To tu znajdziemy rozlewiska Biebrzy z tysiącami gatunków ptaków, łosi i przede wszystkim pięknie położoną Carską Szosę, biegnącą przez sam środek biebrzańskich bagien.

Na południe od Wrocławia – Sudety i Kotlina Kłodzka

317 KM 2 dni Motowycieczki

Okolice Wrocławia to genialna baza wypadowa na południe – w promieniu 100 km znajdziesz tu zarówno bardzo dobre, kręte i widokowe drogi pośród Gór Sowich, jak i sporo atrakcji godnych odwiedzenia, od zamków i twierdz, po przełęcze, czy podziemne tunele – pozostałości po działalności III Rzeszy. Na zwiedzenie tych rejonów warto zaplanować sobie dwudniową wycieczkę. Dzień I: Góry Sowie, Srebrna Góra, Złoty Stok. Długość trasy: 180-200 km. Czas jazdy 4-5 h.