12.10.2015

Weronika Kwapisz zakończyła samotną wyprawę dookoła Europy na małym Suzuki VanVan 125

Trzy miesiące temu niewiele osób wierzyło, że pewna drobna Polka zdoła okrążyć Europę małym motocyklem o poj. 125ccm. A jednak na liczniku Suzuki VanVan’a przybyło 15 700km! Na trasie wyprawy Weroniki znalazły się m.in. takie miejsca jak: Islandia, Wyspy Owcze czy odległa Portugalia.

Weronika Kwapisz zakończyła samotną wyprawę dookoła Europy na małym Suzuki VanVan 125
Weronika Kwapisz zakończyła samotną wyprawę dookoła Europy na małym Suzuki VanVan 125

Weronika Kwapisz: Gdy zobaczyłam przed sobą granicę Polski, zaczęłam krzyczeć z radości. Po chwili pojawiły się także łzy wzruszenia, bo oto marzenie stało się rzeczywistością, a moja wyprawa dobiegała końca… Ostatni odcinek należał do równie trudnych, co trasy w Islandii czy w Pirenejach. Z Nicei, która pławiła się w słońcu Lazurowego Wybrzeża, wyruszyłam w kierunku Włoch. Kraj ten przywitał mnie pogodą, która zaskoczyła mnie równie mocno, co islandzkie lato… Jednego dnia na wybrzeżu było 26 st.C, a następnego - kiedy to wjechałam do serca Toskanii (Sienny) - powitały mnie ulewy, silny wiatr oraz temperatura sięgająca zaledwie 14 st.C. Nie tak sobie wyobrażałam koniec lata w tej części Europy! Na efekty nie musiałam długo czekać. Wieczorem dostałam gorączki, a następnego dnia pojawiło się przeziębienie, które towarzyszyło mi do ostatniego dnia wyprawy. Oczywiście nie jest najprzyjemniejszą rzeczą kichać w kasku, ale nie mogłam sobie pozwolić na dłuższy postój w jednymi miejscu. Momentami miałam wrażenie, że to VanVan mnie prowadził przed siebie, a nie ja jego. Kiedy dotarłam nad jezioro Como, które część osób może kojarzyć z przygodami Jamesa Bonda, znalazłam sobie więcej energii z pewnością dzięki widokom, jakie mnie otaczały. Wcale się nie dziwię, że wokół tego jeziora mają swoje rezydencje m.in. George Clooney, Madonna czy Daniel Craig. Miejsce to emanuje spokojem oraz potęgą gór. Niestety ceny paliw we Włoszech sięgają 6,7 zł za litr. Dlatego nawet VanVanowi takie paliwo nie smakowało… i jego spalanie spadło do rekordowej wartości 2,15l/100km!!! Z powodu przeziębienia chciałam odcinek „alpejski” pokonać dolinami, niestety moja nawigacja miała inne plany i tak przez 3 dni wspinałam się na coraz to wyższe przełęcze. W głowie kręciło mi się od ilości zakrętów, ale z radością połykaliśmy z VanVanem kolejne agrafki, mając świadomość, że to ostatnie dni naszej wspólnej przygody. Przerażał mnie jedynie fakt, że momentami jechaliśmy przez miejsca, które pokryte były śniegiem. Miałam nadzieję, że mój organizm wytrzyma do samej mety. I się udało! 6. października zaparkowałam motocykl pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. W miejscu, z którego rozpoczęła się moja przygoda z VanVanem. Po 90 dniach w podróży mogę powiedzieć – zrobiłam to! Na liczniku Suzuki VanVan’a przybyło 15 700km i chyba mogę powiedzieć, że obydwoje zdaliśmy ten test ;)

Zachęcamy do śledzenia Suzuki na Facebooku oraz strony internetowej Weroniki Kwapisz. Tam znajdziecie bieżące doniesienia i informacje z wyprawy.

Profil FB: facebook.com/SuzukiPolska
Strona www: ridingacross.com

14.05.2019

Suzuki Moto Szkoła, Tor Łódź, 11.05.2019

I tak rozpoczęliśmy sezon szkoleniowy Suzuki Moto Szkoła 2019. Inauguracja nastąpiła na w sobotę 11 maja 2019 na znakomitym obiekcie Tor Łódź. Wszyscy uczestnicy dotarli na czas, pogoda dopisała, dzień szybko minął. 25 maja ponownie tam będziemy.

Dowiedz się więcej
18.04.2019

Suzuki ogłasza kolejną, 13. edycję Suzuki Moto Szkoły

Wraz z otwarciem sezonu motocyklowego japońska marka z Hamamatsu ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji Suzuki Moto Szkoły. Znany i lubiany projekt szkoleniowy dla posiadaczy wszystkich jednośladów Suzuki rozpocznie się po długim weekendzie majowym.

Dowiedz się więcej
16.04.2019

Po wygranej Suzuki Ecstar Team w MotoGP Ameryk Suzuki ogłasza limitowaną serię motocykli GSX-R 1000

Udoskonalenia motocykla GSX-RR oraz systematyczne treningi i zimna krew Alexa Rinsa zaowocowały pierwszym zwycięstwem ekipy SUZUKI ECSTAR w MotoGP.

Dowiedz się więcej
18.03.2019

Pakiet Suzuki GSX-R – limitowana edycja Vitary GSX-R teraz w zestawie z motocyklem GSX-R 125

Niecodzienna promocja w Suzuki. Od 18 marca 2019 w sprzedaży dostępny będzie limitowany Pakiet Suzuki GSX-R, w skład którego wchodzi limitowana wersja Vitary GSX-R oraz motocykl GSX-R 125.

Dowiedz się więcej