04.09.2015

Weronika Kwapisz dojechała już do Lizbony

Minęły niemal dwa miesiące odkąd znana podróżniczka motocyklowa – Weronika Kwapisz - wybrała się w podróż dookoła Europy na Suzuki VanVan 125 ccm. Dzielna motocyklistka dotarła teraz do Lizbony, pokonując do tej pory samotnie 9000 km.

Wyprawa w 80 dni dookoła Europy to kolejny projekt Weroniki. Hasło: Jedna dziewczyna, jeden motocykl, 15 000 km, bo życie to przygoda! – mówi właściwie wszystko o charakterze tej podróży. Za nią już m.in: Niemcy, Dania, Islandia, Wyspy Owcze, Francja i Hiszpania. Przed nią jeszcze wiele dni spędzonych w trasie.

Weronika Kwapisz dojechała już do Lizbony
Weronika Kwapisz dojechała już do Lizbony

Weronika Kwapisz: Lizbona od wielu lat była moim wielkim marzeniem i się nie zawiodłam. To miasto ma w sobie coś magicznego... może dlatego, że nic nie udaje? Znajdziemy tutaj setki starych kamieniczek, z których odpada farba, a pomiędzy oknami mieszkańcy rozwieszają pranie. Wąskie ulice poprzecinane są torami, którymi jeżdżą sławne żółte tramwaje. Do tego, co rusz na swojej drodze spotykam inne VanVany - czuję się niesamowicie i mam ochotę się uszczypnąć, bo nie jestem pewna czy to sen czy jawa? Portugalia zaskarbiła sobie moje serce, także dzięki ludziom, których tu spotykam oraz wspaniałym, wprost idealnym drogom do jazdy motocyklem. Sama Lizbona położona jest na 7 wzgórzach nie wspominając o reszcie kraju. Na każdym kroku znajdziemy winkle do pokonania niezależnie czy będzie to północna cześć kraju czy okolice bajkowej Sintry. Wieczorami kręciło mi się w głowie od zakrętów niczym po jeździe rollercoasterem.

Zachęcamy do śledzenia Suzuki na Facebooku oraz strony internetowej Weroniki Kwapisz. Tam znajdziecie bieżące doniesienia i informacje z wyprawy.

Profil FB: facebook.com/SuzukiPolska
Strona www: ridingacross.com

18.02.2021

Rafał Jemielita i Jarosław Maznas ambasadorami Suzuki w Polsce

Dwaj znani dziennikarze motoryzacyjni – Rafał Jemielita i Jarosław Maznas rozpoczynają współpracę z Suzuki Motor Poland. Nowi ambasadorzy japońskiej marki będą bohaterami kampanii reklamowej „Suzuki Show. Czas hybryd”.

Dowiedz się więcej
05.02.2021

Suzuki Hayabusa – Trzecia odsłona legendy oficjalnie zadebiutowała!

Długo wyczekiwana, trzecia generacja Hayabusy właśnie zadebiutowała. Po raz pierwszy w historii motocykl Suzuki miał swoją premierę w Wirtualnym Salonie Suzuki (Suzuki Motorcycle Global Salon).

Dowiedz się więcej
25.01.2021

Suzuki uruchamia Wirtualny Salon Motocyklowy

Już 5 lutego Suzuki uruchomi Wirtualny Salon Motocyklowy (Suzuki Motorcycle Global Salon). Nowoczesna platforma komunikacyjna umożliwi fanom Suzuki z całego świata dostęp do motocyklowych nowości za pomocą komputera lub smartfona*.

Dowiedz się więcej
20.01.2021

Suzuki przedłuża promocyjną akcję "Wiosna w lutym

Akcja serwisowa Suzuki 25.01.2021 - 31.03.2021

Dowiedz się więcej