02.09.2015

Suzuki VanVan i paryski szyk Weroniki Kwapisz

Już ponad 40 dni trwa wyprawa motocyklowa Weroniki Kwapisz po Europie. Znana polska podróżniczka ma za sobą m.in. objazd Islandii i Wysp Owczych. Obecnie znajduje się we Francji, skąd dalej pojedzie do Hiszpanii i Portugalii.

Suzuki VanVan i paryski szyk Weroniki Kwapisz
Suzuki VanVan i paryski szyk Weroniki Kwapisz

Weronika Kwapisz: Spoglądam na licznik Suzuki VanVana i własnym oczom nie wierzę, bo za nami już ponad 6000 wspólnie przejechanych kilometrów! W słońcu i w deszczu. Po asfaltowych drogach i szutrowych ścieżkach. Tak naprawdę każdy nowy dzień jest wielką przygodą, gdyż w większości sytuacji zdaję się na los oraz podpowiedzi lokalnej ludności. I to mnie pociąga w tego typu wyprawach, bo nie wiem, co będzie czekać za następnym zakrętem, jaki widok się wyłoni. Jedno jest pewne: w nawigacji mam ustawioną opcję omijania autostrad, bo cóż na nich można by więcej zobaczyć prócz białych linii dzielących pasy ruchu? Zresztą VanVan swoją małą pojemnością niejako zachęca do wybierania lokalnych tras, które pozwalają lepiej poznać miejsca, przez które przejeżdżam. Jestem zauroczona Holandią. Wokół wszystkich domów, jakie mijałam, były zadbane ogródki z pięknymi kwiatami. Do tego ziemia poprzecinana kanałami i co chwila stare wiatraki sprawiały, że nie miałam wątpliwości, gdzie jestem. W Niemczech z kolei spotkałam się z ogromną gościnnością ze strony innych motocyklistów. Natomiast jednym z większych rozczarowań okazała się Dania. Płaska z prostymi drogami. Brakowało mi zakrętów, gór, widoków...

Suzuki VanVan i paryski szyk Weroniki Kwapisz
Suzuki VanVan i paryski szyk Weroniki Kwapisz

Obecnie Weronika Kwapisz dojechała VanVanem do Paryża. Polska rejestracja na każdym kroku przykuwa uwagę. Nie wszyscy mogą uwierzyć, że naprawdę przyjechała na dwóch kołach z Warszawy do stolicy Francji po drodze zahaczając o tyle państw. Dalsza trasa biec będzie Doliną Loary w stronę hiszpańskiej granicy.

Zachęcamy do śledzenia Suzuki na Facebooku oraz strony internetowej Weroniki Kwapisz. Tam znajdziecie bieżące doniesienia i informacje z wyprawy.

Profil FB: facebook.com/SuzukiPolska
Strona www: ridingacross.com

18.02.2021

Rafał Jemielita i Jarosław Maznas ambasadorami Suzuki w Polsce

Dwaj znani dziennikarze motoryzacyjni – Rafał Jemielita i Jarosław Maznas rozpoczynają współpracę z Suzuki Motor Poland. Nowi ambasadorzy japońskiej marki będą bohaterami kampanii reklamowej „Suzuki Show. Czas hybryd”.

Dowiedz się więcej
05.02.2021

Suzuki Hayabusa – Trzecia odsłona legendy oficjalnie zadebiutowała!

Długo wyczekiwana, trzecia generacja Hayabusy właśnie zadebiutowała. Po raz pierwszy w historii motocykl Suzuki miał swoją premierę w Wirtualnym Salonie Suzuki (Suzuki Motorcycle Global Salon).

Dowiedz się więcej
25.01.2021

Suzuki uruchamia Wirtualny Salon Motocyklowy

Już 5 lutego Suzuki uruchomi Wirtualny Salon Motocyklowy (Suzuki Motorcycle Global Salon). Nowoczesna platforma komunikacyjna umożliwi fanom Suzuki z całego świata dostęp do motocyklowych nowości za pomocą komputera lub smartfona*.

Dowiedz się więcej
20.01.2021

Suzuki przedłuża promocyjną akcję "Wiosna w lutym

Akcja serwisowa Suzuki 25.01.2021 - 31.03.2021

Dowiedz się więcej