08.11.2021

Mir wraca na podium, Rins ósmy w Portimao

Zespół Suzuki Ecstar zaliczył udany powrót na tor Autodromo Internacional do Algarve. Obaj zawodnicy zdobyli ważne punkty i zaliczyli mocny wyścig w Portimao.

Joan Mir zaliczył rakietowy start z pierwszego rzędu i błyskawicznie usadowił się na prowizorycznym miejscu na podium, a jeszcze zanim zawodnicy ukończyli pierwsze okrążenie wyścigu awansował na drugą pozycję. Chwilę później wykręcił swoje najszybsze okrążenie.

Alex Rins miał niewielkie problemy po starcie z 11. pola startowego i spadł na 14. miejsce, ale już w trzecim okrążeniu odrobił stracone pozycje i powrócił na 11. miejsce. W dalszej części wyścigu Alex nadrabiał straty do czołówki, na mecie 10. okrążenia przesuwając się na dziewiątą pozycję. W drugiej połowie dystansu wyraźnie czuł się lepiej na motocyklu i był w stanie kręcić szybkie okrążenia, ale czołówka była już za daleko i jedyne na co mógł liczyć to ósma pozycja. Ten wynik wciąż daje mu szansę na ukończenie sezonu w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji mistrzostw świata.

W czołówce wyścigu Joan Mir robił wszystko, by utrzymać się blisko lidera Francesco Bagnai, ale z każdym okrążeniem to zadanie było trudniejsze. Joan spisał się świetnie trzymając goniących go rywali na bezpieczny dystans, utrzymując szybkie tempo i ostatecznie finiszując na drugim miejscu. Dzięki temu wynikowi Mir utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, na jeden wyścig przed końcem sezonu.

Shinichi Sahara – kierownik projektu i dyrektor zespołu Suzuki Ecstar:
Miło jest widzieć jednego z naszych zawodników na podium, to bardzo dobry wynik dla Joana i dla zespołu. Zwycięstwo byłoby jeszcze lepsze, ale i tak jest wspaniale. Znów zobaczyliśmy jak ważny jest wynik w kwalifikacjach i zdobycie dobrego pola startowego. Bardzo ciężko jest, gdy musisz przebijać się w stawce po starcie z dalszych pozycji. Alex miał dobre tempo w trakcie wyścigu, ale trudno było mu przebić się wyżej niż ósme miejsce. Tak czy inaczej, jestem zadowolony z wyników tego wyścigu.

Ken Kawauchi – menedżer ds. technicznych zespołu Suzuki Ecstar:
Bardzo się cieszymy z powrotu na podium. Dziękuję Joanowi za ten świetny wynik oraz całemu zespołowi - zarówno tu jak i w Japonii - za ciężką pracę, która pozwoliła nam znaleźć się znów na podium. Alex chciał wycisnąć więcej z tego wyścigu, więc wielka szkoda, że nie mógł pokazać swojego prawdziwego potencjału. Postaramy się, aby obaj nasi zawodnicy stanęli na podium w ostatnim wyścigu tego sezonu.

Joan Mir:
Nie miałem wystarczająco dobrego tempa by dziś wygrać, ale nie mogę narzekać! To był mój najmocniejszy weekend od bardzo dawna - szczególnie dlatego, że byłem szybki już od piątkowego poranka. Miałem dziś możliwość walki o zwycięstwo, ale Pecco zaliczył niesamowity i całkowicie bezbłędny wyścig. Miał jeszcze odrobinę zapasu w porównaniu do mnie i nie mogłem dzisiaj zrobić nic więcej. Tak czy inaczej, bardzo się cieszę, że mogłem podarować zespołowi kolejne podium. Ten wynik daje nam również nadzieję na przyszłość.

Alex Rins:
Nie wystartowałem najlepiej, więc straciłem mnóstwo czasu na początku. Kiedy w końcu złapałem właściwy rytm, byłem całkiem szybki, ale to nie było wystarczyło. Dziś najwięcej kosztowały nas sobotnie kwalifikacje, więc następnym razem musimy spisać się lepiej właśnie w sobotę. Ogólnie motocykl spisuje się świetnie i jestem pełen nadziei przed ostatnim wyścigiem w Walencji.

01.10.2021

„Październik miesiącem oszczędzania” w Suzuki

Początek jesieni to najlepsza okazja, aby skorzystać ze specjalnych warunków promocyjnej akcji serwisowej skierowanej do posiadaczy motocykli i quadów marki Suzuki - "Październik miesiącem oszczędzania". Klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty na części, akcesoria i robociznę.

Dowiedz się więcej
14.06.2021

Rusza akcja serwisowa "Bezpieczne wakacje z Suzuki"

Akcja serwisowa Suzuki 14.06.2021 - 31.07.2021

Dowiedz się więcej
17.05.2021

Zespół Suzuki Ecstar wyciąga wnioski po trudnym wyścigu w Le Mans

Piąta runda mistrzostw świata MotoGP na torze Le Mans była jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i dramatycznych wyścigów sezonu przez niestabilne warunki pogodowe, decydujące o wydarzeniach już od piątkowych treningów. To był weekend do zapomnienia dla zespołu Suzuki Ecstar.

Dowiedz się więcej
14.05.2021

Rusza 15. edycja Suzuki Moto Szkoły

Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego Suzuki Motor Poland wraz z firmą Allianz zapraszają na piętnastą edycję Moto Szkoły. Popularny projekt szkoleniowy dla posiadaczy wszystkich jednośladów z logo Suzuki rozpocznie się w maju.

Dowiedz się więcej