16.04.2024

Co warto wiedzieć o nowym Swifcie (bezpieczeństwo)?

Nowy Swift korzysta z dziedzictwa poprzednich generacji auta o takiej nazwie, oferując jednak większą przyjemność z jazdy, komfort, oszczędność oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, że samochód otrzymał najnowszą elektronikę wspierającą kierowcę. Wśród systemów, które warto wymienić jest np. wspomaganie hamowania Dual Sensor Brake Support - DSBS II (II generacji). Radar pracujący na falach milimetrowych i kamera monoskopowa wykrywają pojazdy, rowery i pieszych przed pojazdem oraz pomagają łagodzić skutki zderzeń czołowych, bocznych i tych, które mogą wydarzyć się pod kątem. W razie wykrycia ryzyka kolizji system emituje ostrzeżenia (głośny dźwięk i odpowiednia ikona), aby ostrzec kierowcę. Jeśli kierowca hamuje z niewystarczającą siłą, automatycznie włączy się wspomaganie hamowania. Jeśli prawdopodobieństwo kolizji jest naprawdę wysokie, system automatycznie zahamuje awaryjnie, aby zmniejszyć siłę uderzenia i tym samym ograniczyć jego skutki.

Przy włączonym tempomacie adaptacyjnym Lane Keep Assist (LKA) pomaga w utrzymaniu auta na środku pasa ruchu. Ponadto, jeśli LKA wykryje, że inny pojazd czy przeszkoda (np. tymczasowe bariery stosowane w razie robót drogowych), znajdują się zbyt blisko, system będzie wspomagał prowadzenie, pomagając w zachowaniu odpowiedniego i bezpiecznego odstępu.

Inne systemy bezpieczeństwa w nowym Swifcie:

  • Lane Departure Prevention (LDP) - zapobieganie przed zjeżdżaniem z pasa ruchu
  • Adaptive Cruise Control (ACC) - aktywny tempomat
  • Traffic Sign Recognition (TSR) - rozpoznawanie znaków drogowych
  • Blind Spot Monitor (BSM) - monitorowanie martwych pól widoczności
  • Rear Cross Traffic Alert (RCTA) - ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu
  • e-Call

24.05.2024

Dla motocyklistów Suzuki: „Bezpieczne wakacje 2024”!

Pierwszego czerwca w motocyklowych ASO Suzuki w Polsce rozpoczyna się akcja serwisowa dla wszystkich pojazdów marki z Hamamatsu.

Dowiedz się więcej
16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej
13.05.2024

Stypendia dla najzdolniejszych pięściarek i pięściarzy

Polski Związek Bokserski podczas uroczystej gali TOP 50 wręczył stypendia dla najlepszych zawodniczek i zawodników boksu olimpijskiego.

Dowiedz się więcej
06.05.2024

Suzuki Ignis i Vitara na topie dorocznego rankingu ADAC!

Niemiecki automobilklub ADAC opublikował raport usterkowości za 2023 rok, który objął 156 modeli samochodów wyprodukowanych w latach 2014 – 2021.

Dowiedz się więcej