30.08.2019

Suzuki i Toyota zawierają umowę o aliansie kapitałowym

Toyota Motor Corporation i Suzuki Motor Corporation ogłaszają zawarcie umowy dotyczącej sojuszu kapitałowego. Celem współpracy jest ustanowienie i promowanie długoterminowego partnerstwa, mającego na celu kooperację w nowych dziedzinach, w tym w opracowywaniu technologii pojazdów autonomicznych.

1. Cel aliansu
Obie korporacje zaczęły rozważać partnerstwo biznesowe 12 października 2016 r., kiedy to rozpoczęło się nakreślanie szczegółów współpracy. 20 marca b.r. firmy ogłosiły rozpoczęcie przygotowań zmierzających do zaangażowania się we wspólny rozwój produktów i współpracę w zakresie produkcji, jako uzupełnienie do promowania wzajemnego dostarczania produktów w wyniku połączenia sił Toyoty w technologiach pojazdów wykorzystujących energię elektryczną i sił Suzuki w technologiach opracowanych dla pojazdów kompaktowych.

Sektor motoryzacyjny przeżywa obecnie punkt zwrotny, niespotykany do tej pory pod względem zakresu i skali. U jego podłoża leżą zaostrzone przepisy ochrony środowiska, jak również pojawienie się nowych podmiotów z różnych branż i rozwój gałęzi biznesu zdywersyfikowanej mobilności. W tych warunkach obie firmy zmierzają do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, przez pokonywanie nowych wyzwań stojących przed sektorem motoryzacyjnym. Pomocne w tym mają być budowanie oraz pogłębianie relacji kooperacyjnych w nowych dziedzinach, przy czym obaj producenci pozostają jednocześnie konkurentami, na domiar wzmacniającymi te technologie i produkty, w których każda z firm się specjalizuje i które są podstawą ich biznesu.

Aby wspólnie podjąć wyzwania w tym przejściowym okresie, obie firmy planują ustanowić i promować długoterminowe partnerstwo między sobą, obejmujące współpracę w nowych dziedzinach, w tym na polu pojazdów autonomicznych.

Zawarcie umowy o sojuszu kapitałowym jest potwierdzeniem i wyrazem wyniku szczerych i uważnych dyskusji między obiema spółkami i będzie służyło budowaniu oraz promowaniu ich partnerstwa w nowych obszarach.

2. Szczegóły aliansu
W celu rozwoju i kontynuacji długoterminowego partnerstwa pomiędzy oboma producentami, firmy planują wzajemne nabycie udziałów w oparciu o Sojusz.
Toyota planuje pozyskać 24 000 000 akcji zwykłych Suzuki o łącznej wartości 96 miliardów jenów. Suzuki planuje nabyć akcje Toyoty o wartości 48 miliardów jenów.

Przejęcia udziałów zostaną zrealizowane po uzyskaniu przez spółki zgód od zagranicznych organów ochrony konkurencji.

10.07.2019

Wakacyjna promocja na akcesoria Suzuki

Wakacje to najlepszy czas na doposażenie samochodu w bagażnik dachowy, platformę na rowery lub praktyczne organizery. Latem wiele akcesoriów i gadgetów Suzuki jest dostępnych w promocyjnej ofercie. Pojedyncze akcesoria oferowane są z rabatem 15%, a wybierając pakiet można zaoszczędzić aż 25% ceny.

Dowiedz się więcej
06.06.2019

Wakacyjna oferta Suzuki – pokazy specjalne w całej Polsce

Nadchodzi lato gorących cen! Wakacyjna oferta Suzuki to unikatowa propozycja łącząca specjalne ceny na wybrane modele oraz znakomite widowiska z udziałem dziennikarzy motoryzacyjnych i utalentowanych artystów.

Dowiedz się więcej
14.05.2019

Przygotuj się do lata z Suzuki

Autoryzowane serwisy Suzuki zapraszają do skorzystania z promocyjnej oferty „Lato z Suzuki” polegającej na profesjonalnym przygotowaniu układu klimatyzacji do pracy podczas letnich upałów. Akcja „czysta klimatyzacja” rozpocznie się 15 maja i będzie trwać do końca czerwca.

Dowiedz się więcej
19.04.2019

Suzuki Jimny ogłoszony zdobywcą tytułu Światowego Samochodu Miejskiego w konkursie World Car Awards

Międzynarodową Wystawę Motoryzacyjną w Nowym Jorku otworzyła konferencja prasowa i ceremonia wręczenia nagród World Car Awards. Suzuki Jimny został ogłoszony zdobywcą tytułu „World Urban Car” 2019 roku.

Dowiedz się więcej