Toyota Motor Corporation i Suzuki Motor Corporation ogłaszają zawarcie umowy dotyczącej sojuszu kapitałowego. Celem współpracy jest ustanowienie i promowanie długoterminowego partnerstwa, mającego na celu kooperację w nowych dziedzinach, w tym w opracowywaniu technologii pojazdów autonomicznych.
1. Cel aliansu
Obie korporacje zaczęły rozważać partnerstwo biznesowe 12 października 2016 r., kiedy to rozpoczęło się nakreślanie szczegółów współpracy. 20 marca b.r. firmy ogłosiły rozpoczęcie przygotowań zmierzających do zaangażowania się we wspólny rozwój produktów i współpracę w zakresie produkcji, jako uzupełnienie do promowania wzajemnego dostarczania produktów w wyniku połączenia sił Toyoty w technologiach pojazdów wykorzystujących energię elektryczną i sił Suzuki w technologiach opracowanych dla pojazdów kompaktowych.
Sektor motoryzacyjny przeżywa obecnie punkt zwrotny, niespotykany do tej pory pod względem zakresu i skali. U jego podłoża leżą zaostrzone przepisy ochrony środowiska, jak również pojawienie się nowych podmiotów z różnych branż i rozwój gałęzi biznesu zdywersyfikowanej mobilności. W tych warunkach obie firmy zmierzają do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, przez pokonywanie nowych wyzwań stojących przed sektorem motoryzacyjnym. Pomocne w tym mają być budowanie oraz pogłębianie relacji kooperacyjnych w nowych dziedzinach, przy czym obaj producenci pozostają jednocześnie konkurentami, na domiar wzmacniającymi te technologie i produkty, w których każda z firm się specjalizuje i które są podstawą ich biznesu.
Aby wspólnie podjąć wyzwania w tym przejściowym okresie, obie firmy planują ustanowić i promować długoterminowe partnerstwo między sobą, obejmujące współpracę w nowych dziedzinach, w tym na polu pojazdów autonomicznych.
Zawarcie umowy o sojuszu kapitałowym jest potwierdzeniem i wyrazem wyniku szczerych i uważnych dyskusji między obiema spółkami i będzie służyło budowaniu oraz promowaniu ich partnerstwa w nowych obszarach.
2. Szczegóły aliansu
W celu rozwoju i kontynuacji długoterminowego partnerstwa pomiędzy oboma producentami, firmy planują wzajemne nabycie udziałów w oparciu o Sojusz.
Toyota planuje pozyskać 24 000 000 akcji zwykłych Suzuki o łącznej wartości 96 miliardów jenów. Suzuki planuje nabyć akcje Toyoty o wartości 48 miliardów jenów.
Przejęcia udziałów zostaną zrealizowane po uzyskaniu przez spółki zgód od zagranicznych organów ochrony konkurencji.
Pierwsza w tym roku gala boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night 33 zakończyła się zwycięstwem naszych pięściarek i pięściarzy, którzy pokonali na punkty 18:4 reprezentację Belgii.
Dowiedz się więcejPodczas najbliższej gali boksu Suzuki Boxing Night, która odbędzie się w Łomży w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich, zostanie rozegranych 15 pojedynków na zasadach boksu olimpijskiego w ramach meczu Polska – Belgia.
Dowiedz się więcej15 lutego w łomżyńskiej Hali Olimpijczyków Polskich odbędzie się 12 pojedynków reprezentantów Polski z Belgami w ramach boksu olimpijskiego.
Dowiedz się więcejSuzuki Motor Corporation wprowadza na europejskie rynki motocykl Suzuki GSX-8R w żółtym kolorze o nazwie Pearl Ignite Yellow, dotychczas oferowanym na rynku amerykańskim.
Dowiedz się więcej