14.11.2019

Kwalifikacje EuroBasket 2021 - Koszykarki pokonane przez Brytyjki

Pierwszy mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2021 został rozegrany w Wałbrzychu. Reprezentacja Wielkiej Brytanii pokonała Polskę 75:63. Najlepszą zawodniczką polskiej kadry była Marissa Kastanek, która rzuciła 18 punktów.

Brytyjki rozpoczęły spotkanie od sześciu punktów, a po trójce Chantelle Handy było już 9:0. Kastanek odpowiedziała dwoma rzutami z dystansu, a później kontrę wykończyła Weronika Gajda. Kolejne trafienie Handy, a także akcja Cheridene Green oznaczały jednak, że po 10 minutach było 21:14. Drugą kwartę Polki rozpoczęły od serii 8:2, zbliżając się dzięki trójce Julii Adamowicz na zaledwie punkt! Obie ekipy w późniejszej fazie nie były zbyt skuteczne, ale Biało-Czerwone robiły wszystko, aby być jak najbliżej rywalek. W końcówce pierwszej połowy to Wielka Brytania wygrywała 35:26.

W trzeciej kwarcie przyjezdne uciekały już na 13 punktów. Zawodniczki trenera Marosa Kovacika starały się zmniejszać straty dzięki trójkom Marissy Kastanek oraz Eweliny Gali. Brytyjki odpowiedziały serią 7:0 i jeszcze bardziej powiększyły przewagę. Po 30 minutach prowadziły już 61:46. W ostatniej części spotkania gospodynie po akcji 2+1 Martyny Koc zbliżyły się jeszcze na 10 punktów. Rywalki na więcej już nie pozwoliły, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Trójka Fagbenle ustawiła wynik spotkania na 75:63 dla Brytyjek.

Suzuki jako główny sponsor Reprezentacji Polski trzyma kciuki za polskie koszykarki w kolejnych meczach kwalifikacyjncych!

Terminarz rozgrywek:

• 12.11.2020 Białoruś - Polska
  • 15.11.2020 Wielka Brytania - Polska
  • 07.02.2021 Polska - Białoruś
22.03.2024

Czwarta (globalna) generacja Swifta zadebiutuje w salonach Suzuki Motor Poland

Suzuki Motor Poland informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej generacji modelu Swift. To samochód, który w każdych warunkach – na co dzień i na każdym dystansie - gwarantuje przyjemność z jazdy.

Dowiedz się więcej
08.03.2024

Suzuki Moto Szkoła już po raz osiemnasty!

Z ogromną przyjemnością anonsujemy kolejny, już osiemnasty (!) sezon Suzuki Moto Szkoły. Cykl szkoleń dla właścicieli motocykli marki z Hamamatsu zaczynamy w drugiej połowie maja.