21.01.2019

CCC wygrywa koszykarski Suzuki Puchar Polski Kobiet

W dniach 18 - 20 stycznia 2019 r. w Bydgoszczy odbył się Suzuki Puchar Polski Kobiet. To pierwsze edycja pucharu, którą Suzuki objęło patronatem tytularnym. W rozgrywkach zwyciężył zespół CCC Polkowice.

Mnóstwa emocji doświadczyli kibice biorący udział w turnieju Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Od pierwszego meczu do ostatnich minut finału zawodniczki nie dawały wytchnienia fanom zgromadzonym w bydgoskiej Artego Arenie. Mecz półfinałowy zakończył się dramatyczną porażką drużyny gospodarzy. Drużyna CCC pokonała Artego Bydgoszcz 78:45. Drugą finałową drużynę poznaliśmy po zaciętej walce Arki Gdynia i Energa Toruń. Mecz skończył się wynikiem 68:66 dla zespołu z Kujaw.

Mecz finałowy od początku był wyrównany i defensywny. Po 10 minutach CCC prowadziło 16:12. W drugiej kwarcie przewaga mistrzyń Energa Basket Ligi Kobiet wzrosła aż do 12 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:24. Druga kwarta nie przyniosła niespodzianek, choć obie ekipy otworzyły się na grę w ataku. Po 30 minutach było 48:39. W ostatniej kwarcie Energa nie miała już sił na odrabianie strat. CCC było pewne siebie i ostatecznie zwyciężyło 66:45.

Puchar za zwycięstwo w Suzuki Pucharze Polski Kobiet oraz voucher na 20 tysięcy złotych CCC Polkowice wręczali prezes PZKosz Radosław Piesiewicz oraz dyrektor marketingu Suzuki Motor Poland Mikołaj Matsumoto.

Suzuki Motor Poland jest partnerem polskiej koszykówki od 2013 roku. Objęcie sponsoringiem tytularnym Suzuki Pucharu Polski Kobiet to kolejny krok zacieśniający współpracę japońskiej marki z PZKosz i zwiększający zaangażowanie Suzuki w promowanie polskiego sportu.

22.03.2024

Czwarta (globalna) generacja Swifta zadebiutuje w salonach Suzuki Motor Poland

Suzuki Motor Poland informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej generacji modelu Swift. To samochód, który w każdych warunkach – na co dzień i na każdym dystansie - gwarantuje przyjemność z jazdy.

Dowiedz się więcej
08.03.2024

Suzuki Moto Szkoła już po raz osiemnasty!

Z ogromną przyjemnością anonsujemy kolejny, już osiemnasty (!) sezon Suzuki Moto Szkoły. Cykl szkoleń dla właścicieli motocykli marki z Hamamatsu zaczynamy w drugiej połowie maja.