25.09.2019

Suzuki Superpuchar dla Anwilu Włocławek!

25 września 2019 w hali Kalisz Arena drużyny Anwil Włocławek (mistrz Polski) i BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (zdobywca Suzuki Pucharu Polski) rozegrały mecz o Suzuki Superpuchar Polski. Zwycięska drużyna sięgnęła po trofeum im. Adama Wójcika. MVP spotkania został Szymon Szewczyk.

Lepszy początek spotkania był po stronie Ostrowa Wlkp., Anwil błyskawicznie odrabiał straty, a po chwili zdobywał przewagę. Spotkanie było bardzo wyrównane, a kibice mogli zobaczyć wiele efektownych akcji z obu stron. Po 10 minutach było 27:22 dla włocławian. Po ofensywnej pierwszej kwarcie, na początku drugiej drużyny miały problem z budowaniem ataku pozycyjnego. To jednak Anwil wcześniej przełamał swoją niemoc. Po pierwszej połowie zespół trenera Igora Milicicia prowadził 44:32.

W trzeciej kwarcie Anwil zaczął grać jeszcze bardziej efektownie, a po wsadzie Ricky’ego Ledo przewaga tej ekipy wzrosła do 15 punktów. Ostrowianie odpowiedzieli serią 8:0. Tym razem to mistrzowie Polski mieli problemy w ataku, ale mimo tego ciągle udawało im się utrzymywać pewną przewagę. Kolejną część spotkania znowu lepiej zaczęli włocławianie - ciągle mieli inicjatywę i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Anwil wygrał 95:66 i sięgnął po Suzuki Superpuchar Polski i trofeum im. Adama Wójcika!

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) spotkania o Suzuki Superpuchar Polski został Zawodnik Anwilu Włocławek, Szymon Szewczyk. W ważnych, budujących przewagę drużyny momentach rzucił łącznie 4 trójki, zdobył 12 punktów i 2 zbiórki.

Trofeum im. Adama Wójcika dla Anwilu Włocławek wręczali Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Mikołaj Matsumoto, Dyrektor Marketingu Suzuki Motor Poland oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.

24.04.2024

Suzuki w topie „Raportu jakości Auto Świat 2024”

Od wielu lat redakcja Auto Świat publikuje swój raport dotyczący usterkowości samochodów osobowych 26 marek najpopularniejszych na polskim rynku.

Dowiedz się więcej
24.04.2024

Suzuki Boxing Night 28 w Łomży zakończył się zwycięstwem Polaków

19 kwietnia kadra naszych pięściarzy zmierzyła się w pojedynkach boksu olimpijskiego z reprezentantami Irlandii. Mecz Polska – Irlandia zakończył się wynikiem 14:6.