16.06.2019

Polscy szczypiorniści w finałach Mistrzostw Europy

W rozegranym w Płocku meczu ostatniej kolejki kwalifikacji EHF EURO 2020 Polska wygrała z Izraelem 26:23. Tym samym biało-czerwoni – wspierani przez Suzuki - zapewnili sobie awans do styczniowych finałów Mistrzostw Europy.

Zacięty mecz z Izraelem w ramach ostatniej kolejki kwalifikacji EHF EURO 2020 przyniósł zwycięstwo naszej reprezentacji. Rozegrany 16 czerwca w Płocku mecz z Izraelem Polska wygrała z wynikiem 26:23 (10:11). Biało-Czerwoni – wspierani przez Suzuki - zapewnili sobie awans do styczniowych finałów mistrzostw Europy.

Oba zespoły zdawały sobie sprawę z ogromnej stawki spotkania. Mecz prezentował mało bramek, a bardzo dużo walki. Na przerwę do szatni Polacy schodzili przegrywając jednym trafieniem (10:11). Na dwadzieścia minut przed końcem obie ekipy szły łeb w łeb (18:18; 19;19; 20:20). 120 sekund przed końcem spotkania trzy bramki dał Polakom Patryk Walczak i jasne stało się, że to ekipa Patryka Rombla pojedzie na Mistrzostwa Europy!

W styczniu reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach Europy, które wspólnie zorganizują: Szwecja, Norwegia i Austria. Suzuki Motor Poland, jako Oficjalny Sponsor, trzyma kciuki za polskich szczypiornistów!