14.11.2019

Kwalifikacje EuroBasket 2021 - Koszykarki pokonane przez Brytyjki

Pierwszy mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2021 został rozegrany w Wałbrzychu. Reprezentacja Wielkiej Brytanii pokonała Polskę 75:63. Najlepszą zawodniczką polskiej kadry była Marissa Kastanek, która rzuciła 18 punktów.

Brytyjki rozpoczęły spotkanie od sześciu punktów, a po trójce Chantelle Handy było już 9:0. Kastanek odpowiedziała dwoma rzutami z dystansu, a później kontrę wykończyła Weronika Gajda. Kolejne trafienie Handy, a także akcja Cheridene Green oznaczały jednak, że po 10 minutach było 21:14. Drugą kwartę Polki rozpoczęły od serii 8:2, zbliżając się dzięki trójce Julii Adamowicz na zaledwie punkt! Obie ekipy w późniejszej fazie nie były zbyt skuteczne, ale Biało-Czerwone robiły wszystko, aby być jak najbliżej rywalek. W końcówce pierwszej połowy to Wielka Brytania wygrywała 35:26.

W trzeciej kwarcie przyjezdne uciekały już na 13 punktów. Zawodniczki trenera Marosa Kovacika starały się zmniejszać straty dzięki trójkom Marissy Kastanek oraz Eweliny Gali. Brytyjki odpowiedziały serią 7:0 i jeszcze bardziej powiększyły przewagę. Po 30 minutach prowadziły już 61:46. W ostatniej części spotkania gospodynie po akcji 2+1 Martyny Koc zbliżyły się jeszcze na 10 punktów. Rywalki na więcej już nie pozwoliły, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Trójka Fagbenle ustawiła wynik spotkania na 75:63 dla Brytyjek.

Suzuki jako główny sponsor Reprezentacji Polski trzyma kciuki za polskie koszykarki w kolejnych meczach kwalifikacyjncych!

Terminarz rozgrywek:

• 12.11.2020 Białoruś - Polska
  • 15.11.2020 Wielka Brytania - Polska
  • 07.02.2021 Polska - Białoruś
24.04.2024

Suzuki w topie „Raportu jakości Auto Świat 2024”

Od wielu lat redakcja Auto Świat publikuje swój raport dotyczący usterkowości samochodów osobowych 26 marek najpopularniejszych na polskim rynku.

Dowiedz się więcej
24.04.2024

Suzuki Boxing Night 28 w Łomży zakończył się zwycięstwem Polaków

19 kwietnia kadra naszych pięściarzy zmierzyła się w pojedynkach boksu olimpijskiego z reprezentantami Irlandii. Mecz Polska – Irlandia zakończył się wynikiem 14:6.